astronomiaUczniowie naszej szkoły wzięli udział w 2 Gminnym Konkursie Astronomicznym, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Porębie.

 

 

 

Celem konkursu było:

- popularyzacja astronomii, jako ciekawej i atrakcyjnej dziedziny wiedzy,

- zachęcenie dzieci i młodzieży do samodzielnych poszukiwań i zainteresowania się astronomią jako praktyczną dziedziną wiedzy o świecie,

- ukazanie postaci Tadeusza Banachiewicza, jako profesora, pasjonata i autorytetu do naśladowania,

- popularyzacja wśród dzieci i młodzieży w gminie Myślenice wiedzy o osiągnięciach naukowych wolnej II Rzeczpospolitej na terenie regionu myślenickiego.

 

Konkurs podzielony był na 2 etapy. Pierwszy odbył się 29 kwietnia 2021r. Z naszej szkoły brało w nim udział 13 uczniów. Do drugiego etapu finałowego zakwalifikowało się 50% z wszystkich najlepszych uczestników etapu pierwszego. W pierwszym etapie brało udział 96 uczniów z Gminy Myślenice, do 2 zakwalifikowało się 48.

 

Ze względu na zdalny charakter konkursu o ilości uzyskanych punktów decydowały nie tylko poprawnie udzielane odpowiedzi, ale również czas, w jakim uczestnik jej udzielił. Punkty przyznawane były za poprawność odpowiedzi oraz szybkość ich udzielania. Do finału z naszej szkoły zakwalifikowało się 6 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 34000 punktów: Szymon Hodurek z klasy 5a, Weronika Mnichowska i Elżbieta Matoga z klasy 6a, Dominik Drożdż, Aleksandra Szczecińska i Julia Wątor z klasy 7a.

 

2 etap finałowy odbył się 11 maja. W  konkursie decydowała wiedza, umiejętności oraz szybkość udzielania odpowiedzi. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi astronomii. Najlepszy wynik z naszej szkoły osiągnął Szymon Hodurek, który w etapie finałowym zajął 12 miejsce na 48 uczestników zdobywając 37090 punktów oraz Dominik Drożdż 18 miejsce zdobywając 36510.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu naszego Układu Słonecznego!

 

Teresa Salawa-Ogórek

Back to top