strzelectwo16 grudnia 2021r. na myślenickiej strzelnicy zorganizowane zostały zawody strzeleckie ze strzelania dynamicznego. Zawody upamiętniały 40. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego – smutną datę, o której nie wolno nam, Polakom, zapomnieć.

Organizacją zawodów zajął się myślenicki oddział Ligi Obrony Kraju oraz koło Myślenice Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Atrakcyjne nagrody i puchary ufundował Burmistrz Jarosław Szlachetka, poseł Władysław Kurowski, Instytut Pamięci Narodowej oddział Kraków oraz LOK.

W zawodach wzięła udział młodzież trenująca na co dzień pod okiem wiceprezesa LOK Bogdana Pietrzyka. Po zaciętej rywalizacji niekwestionowanym zwycięzcą został Tomasz Bysina, znany z wielu sukcesów strzeleckich na zawodach międzyszkolnych i powiatowych, drugie miejsce przypadło byłej uczennicy naszej szkoły Karolinie Ingarden, obecnie uczennicy I LO, a trzecie bratu Karoliny, Błażejowi Ingardenowi z klasy 5a. Dla wszystkich miejsce na podium dla 11-latka było sporym zaskoczeniem, tym bardziej, że wygrał ze znacznie bardziej doświadczonymi od siebie strzelcami. Ale jak widać systematyczna praca w rozwijaniu talentów szybko może doprowadzić do sukcesów.

Gratulujemy Błażejowi i życzymy mu dalszych sukcesów!