umiem plywacProjekt Powszechnej Nauki Pływania  "Umiem pływać" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I - III w całej Polsce. Program zakładał systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania i bezpiecznego korzystania z akwenów. Jest dofinansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

15 uczniów z klasy 2a  od marca do czerwca realizowało program  na Krytej Pływalni Aquarius w Myślenicach. Pod fachowym okiem instruktora Pana Piotra Goduli w czasie 20 godzin zajęć na basenie uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w wodzie, oswajali się z wodą i ćwiczeniami wypornościowymi, nurkowaniem, nauką pływania.

 

Dzieci bardzo chętnie brały udział w tych zajęciach i z utęsknieniem czekały na kolejne spotkanie, które pozwoliły im  zgłębić tajniki pływania. Nauka pływania w tak miłej atmosferze przyniosła dużo radości i satysfakcji.

 

Uczniowie klasy 2a  wraz z wychowawczynią  pragną podziękować Panu instruktorowi Piotrowi Goduli, który okazał tyle serca i zrozumienia. Podziękowania kierujemy również w stronę naszych Mam, które chętnie pomagały nam w tym przedsięwzięciu .

 

Uczniowie klasy 2a

wraz z wychowawczynią Panią Edytą Ptasińską-Figuła

 

umiem_plywac (6)
umiem_plywac (7)
umiem_plywac (1)
umiem_plywac (2)
umiem_plywac (3)
umiem_plywac (4)
umiem_plywac (5)

Back to top