dzień patrona 20217 czerwca 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona - Juliusza Słowackiego. Z tej okazji klasy edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w specjalnie zorganizowanych dla nich zajęciach.

 

 

Po zapoznaniu się oraz przypomnieniu życiorysu naszego wieszcza, klasy obejrzały prezentacje dotyczące różnych etapów życia Juliusza Słowackiego. Następnie uczniowie udali się z wychowawcami na górny korytarz, gdzie mogli zobaczyć kamienny wizerunek patrona. Na koniec uczniowie klas 1-3 mogli potwierdzić swoje zdolności plastyczne, wykonując "Portret Juliusza Słowackiego".

 

Podczas Dnia Patrona została uczczona pamięć wielkiego polskiego poety, którego dzieła napawają dumą pokolenia Polaków.

 

Edyta Baranek

Edyta Jochymik

 

Więcej informacji o patronie naszej szkoły Juliuszu Słowackim (w tym ciekawe prezentacje) można znaleźć w zakładce "Patron" - pod tym linkiem.

 

dzień_patrona_2021 (0)
dzień_patrona_2021 (1)
dzień_patrona_2021 (2)

 

 

Back to top