1a muzeum niepodleglosci 19W środę 8 listopada 2023 roku klasa 1a udała się do Muzeum Niepodległości w Myślenicach na niezwykłą lekcję historii pt.: " Polak mały. O polskiej symbolice narodowej" oraz warsztaty tworzenia ozdób narodowych. Nasze wyjście związane było ze zbliżającą się 105 rocznicą Odzyskania Niepodległości. 

 

Po krótkim przypomnieniu historii powstania naszej ojczyzny, czasów rozbiorów, drogi do odzyskania niepodległości, obejrzeliśmy prezentację dotyczącą polskich symboli narodowych.

 

Następnie wraz z Panią przewodnik udaliśmy się do salki, gdzie samodzielnie wykonywaliśmy ozdobę narodową - kotylion, który zaprezentowaliśmy dnia 10 listopada podczas uroczystego apelu zorganizowanego w naszej szkole z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

 

Wycieczka bardzo nam się podobała, a przypomniane podczas lekcji informacje na długo pozostaną w pamięci uczniów naszej klasy. Samodzielnie wykonane kotyliony wyszły pięknie. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

 

Edyta Baranek z klasą 1a

 

1a_muzeum_niepodleglosci (14)
1a_muzeum_niepodleglosci (16)
1a_muzeum_niepodleglosci (17)
1a_muzeum_niepodleglosci (18)
1a_muzeum_niepodleglosci (19)
1a_muzeum_niepodleglosci (1)
1a_muzeum_niepodleglosci (3)
1a_muzeum_niepodleglosci (4)
1a_muzeum_niepodleglosci (7)
1a_muzeum_niepodleglosci (9)
1a_muzeum_niepodleglosci (10)
1a_muzeum_niepodleglosci (13)

Back to top