odblaskowa23 331 października 180 uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach udało się na happening uliczny na myślenicki rynek.


Celem akcji było zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa na drodze wśród kierowców, uczniów i mieszkańców, oraz zwrócenie uwagi na konieczność obowiązkowego noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po drodze o zmierzchu poza terenem zabudowanym.

 

Po utworzeniu kolumny, odblaskowi Jedynkowi Uczniowie zgodnie z zasadami bezpieczeństwa wyruszyli dookoła rynku, aby tam zademonstrować napis „Z odblaskami do Jedynki, idą chłopcy i dziewczynki”. Podczas przemarszu uczniowie głośno skandowali wymyślone wcześniej motta. Można było usłyszeć deklamowane wiersze oraz piosenki, których motywem przewodnim było bezpieczeństwo.      

 

Mamy nadzieję, że dzięki temu przedsięwzięciu zarówno Uczniowie jak i napotkani mieszkańcy zapamiętali, że bezpieczeństwo na drodze w dużym stopniu zależy od nas oraz jak bardzo ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

 

Barbara Kaperek

 

 

odblaskowa23 (3)
odblaskowa23 (4)
odblaskowa23 (1)
odblaskowa23 (2)

Back to top