spotkanie policjant (9)24 października w ramach ogólnopolskiej akcji "Odblaskowa Szkoła” odbyło się spotkanie uczniów klas drugich i trzecich z policjantem - mł. asp. Sebastianem Krukiem. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

 

Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym: przypomniał o konieczności zapinania pasów podczas jazdy samochodem, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać (i używać!), a także zwrócił uwagę na temat poruszania się po chodniku, drodze bez chodnika i przechodzenia na drugą stronę jezdni. Ponadto funkcjonariusz poruszył kwestię ostrożności i kierowania się metodą ograniczonego zaufania w kontaktach z obcymi.

 

Na zakończenie uczniowie zadawali pytania oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

 

Izabela Jędrocha

 

spotkanie_policjant (14)
spotkanie_policjant (1)
spotkanie_policjant (2)
spotkanie_policjant (3)
spotkanie_policjant (4)
spotkanie_policjant (5)
spotkanie_policjant (6)
spotkanie_policjant (7)
spotkanie_policjant (8)
spotkanie_policjant (9)
spotkanie_policjant (10)
spotkanie_policjant (11)
spotkanie_policjant (12)

Back to top