aparat fotoW dniu 27.03.2023 r. w ramach innowacji pedagogicznej „Kiedy będę już dorosły” autorstwa Magdaleny Kocur klasę III b odwiedzili rodzice jednej z uczennic przedstawiając zawód fotografa. Państwo Magdalena i Michał Turczyk opowiedzieli dzieciom w bardzo przystępny i ciekawy sposób z czym wiąże się ten zawód.

Wychowankowie dowiedzieli się w jaki sposób i po jakim czasie można zostać zawodowym fotografem, czego trzeba się nauczyć, żeby robić dobre zdjęcia.

Jeden z uczniów Kuba został modelem, któremu rodzice Hani zrobili kilka ujęć w różnym świetle i miejscu, używając do tego różnych obiektywów. Dzięki temu dzieci mogły się przekonać jak ważne podczas robienia zdjęć jest padające światło oraz jego barwa, a także sprzęt, z którego się korzysta. Państwo Magdalena i Michał zaprezentowali program do obróbki zdjęć, którym posługują się współcześni fotografowie, na którym w dużej mierze opiera się ich praca zaraz po sesji zdjęciowej. Dzieci miały dużo śmiechu i zabawy, kiedy pan Michał korzystając z Photoshopa zmieniał zdjęcia Kuby nie do poznania. Dzięki tej humorystycznej zabawie uczniowie mogli również się przekonać jak wiele zdjęć gwiazd i celebrytów krążących w sieci może być przekłamanych i mieć niewiele wspólnego z ich naturalnym wyglądem.

W czasie zajęć uczniowie mogli potrzymać i pooglądać różne aparaty fotograficzne oraz obiektywy. Dzieci zwracały uwagę na ciężar i wielkość aparatu, były bardzo zdziwione, że ten sprzęt tyle waży. Doszli do wniosku, że bycie fotografem to również ciężka fizyczna praca, której trzeba poświęcić bardzo dużo czasu. Zadawali wiele pytań, na które dostawały wyczerpujące odpowiedzi., byli bardzo zainteresowani lekcją.

Serdecznie dziękujemy Państwu Magdalenie i Michałowi Turczyk za poświęcony czas w przygotowaniu tak ciekawej i pouczającej lekcji.

Magdalena Kocur

turczyk (1)