warsztaty wielkanocne 19W ostatnich dniach uczniowie klas drugich w ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Cudze chwalicie swego nie znacie - moje Myślenice“ uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych połączonych z warsztatami pt. „ZWYCZAJE WIELKANOCNE ZIEMI MYŚLENICKIEJ” zorganizowanych w Muzeum Niepodległości w Myślenicach.

Dzieci z zaciekawieniem wsłuchiwały się w opowieści prowadzącego, o tym jak dawniej na myślenickiej ziemi przygotowywano się do Wielkiego Postu. Uczniowie zostali zapoznani z tradycjami związanymi ze Środą Popielcową oraz Wielkim Tygodniem. Podczas lekcji muzealnej nie zabrakło nawiązań do przebiegu roku kalendarzowego i obrzędów związanych z przywoływaniem wiosny. Największym zaciekawieniem cieszył się poruszony temat obchodów śmigusa – dyngusa. Na koniec zajęć uczniowie uczestniczyli w warsztatach na których wykonywali palmę wielkanocną.

Zajęcia były atrakcyjne i pełne ciekawostek. Drugoklasiści wyszli z bardzo bogatą wiedzą i zdecydowanie poczuli atmosferę zbliżających się Świąt.

Edyta Jochymik i Barbara Kaperek

warsztaty_wielkanocne (1)