10 skarpetekUczniowie klas drugich z ciekawością przeczytali lekturę Justyny Bednarek pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)". A przy okazji powstały fantastyczne prace uczniów dotyczące tej lektury.

 

 

 

Czy ktoś z nas przynajmniej raz w życiu zastanawiał się nad tym, co się dzieje z zagubionymi podczas prania skarpetkami? Autorka lektury opisuje przygody skarpetek, które wyruszają w świat i robią wielkie kariery. Skarpetki nie lubią nudy i kiedy tylko uda im się uwolnić od codziennych obowiązków prowadzą bardzo ciekawe życie i spełniają swoje marzenia. Przeczytana książka, bardzo podobała się dzieciom, co udowodniły przeprowadzone zajęcia. Uczniowie wyobraźnią przenieśli się do fabryki skarpetek i doskonale zaplanowali proces powstawania tej części garderoby. Wykazali się swoją niebagatelną kreatywnością i zaprojektowali własne wzory skarpetek, a następnie z wielką precyzją i zaangażowaniem wykonali własną „Niesamowitą skarpetę”. Każda z nich wiąże się z niebywałą historią.

 

Wszystkie prace uwiecznione zostały, dzięki sprzętowi zakupionemu z projektu #Laboratoria Przyszłości.

 

Barbara Kaperek

 

14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

Back to top