120 września uczniowie naszej szkoły Ewa Pawlikowska z klasy VIIa i Władysław Pawlikowski z klasy Vb wystartowali w SYNERISE Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach. To jeden z największych juniorskich turniejów w Polsce.

 

 

Zawody odbyły się w Katowickim Spodku. Na listach startowych znalazło się 1100 zawodników. Zawodnicy zostali podzieleni na grupy wiekowe, osobno chłopcy i dziewczęta. W sumie było aż 20 grup turniejowych. Turniej ten jest jednym z nielicznych, w którym Ewa i Władysław mogli reprezentować naszą szkołę, gdyż w większości imprez mistrzowskich reprezentują swój klub, w którym na co dzień trenują. 

 

Ewa i Władziu wrócili z sukcesami: Ewa Pawlikowska zajęła II miejsce w klasyfikacji dziewcząt klas VII, Władysław Pawlikowski w grupie klas V uplasował się na 17 miejscu, wygrywając 5 z 7 partii.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

 

Anita Wygona-Wątor

szachy ewa

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

1

Back to top