woda6 października klasa 4a udała się do Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach na warsztaty ekologiczne, które miały poszerzyć ich wiedzę na temat wody. Początek spotkania to poznanie tematu wody w naszym otoczeniu, określenie rodzajów wód występujących na Ziemi, ich ilości oraz określenie czy z wszystkich zasobów wody możemy korzystać.

 

 

Kolejne poruszane zagadnie to rola wody, jej właściwości, sposoby wykorzystywania oraz zanieczyszczania. Uczniowie dowiedzieli się jak dostarczana jest woda do ich domów oraz poznali drogę jaką muszą przejść ścieki, aby mogły wrócić do rzeki.

 

W drugiej części zajęć uczniowie mieli możliwość sprawdzić jak dużą wiedzę udało im się przyswoić. Klasa poprzez losowanie kolorowych piłeczek podzielona została na 5 zespołów: niebieski, zielony, fioletowy, żółty i pomarańczowy, które w ramach konkursu rywalizowały ze sobą w rozwiązywaniu krzyżówek, układaniu puzzli czy konkursie wiedzy o wodzie. Zwycięska drużyna żółta otrzymała puzzle, a wszyscy pamiątkowe breloczki. Miło spędzony czas poszerzył wszystkim wiedzę o wodzie, pozwolił lepiej zrozumieć dlaczego woda jest tak cenna i dlaczego musimy o nią dbać.

 

Krystyna Oliwa

 

woda (1)
woda (2)
woda (3)
woda (4)
woda (5)
woda (6)
woda (7)
woda (8)
woda (9)
woda (10)
woda (11)
woda (12)

Back to top