aktywnatablicaMiło nam poinformować, że dzięki wsparciu Gminy Myślenice nasza szkoła otrzymała środki finansowe na zakup pomocy dydaktycznych. Gmina Myślenice pozyskała dofinansowanie w kwocie 14 tys. zł w ramach rządowego programu „Aktywna Tablica”. Stanowi to 80% wartości wydatków przeznaczonych na zakup pomocy naukowych, w postaci tablicy interaktywnej. Pozostałe 20%, czyli 3,5 tys. zł stanowił wkład własny organu prowadzącego szkołę.

Środki te zostały przekazane dla naszej szkoły. Dzięki temu zakupiliśmy 2 monitory interaktywne Promethean ActivPanel 65’’ 4K Nickel (AP7) wraz z komputerami OPS.

Tego typu pomoc dydaktyczna jest cennym narzędziem aktywizującym uczniów. W znacznym stopniu przyczynia się do rozwijania kompetencji dzieci, zastosowania nowoczesnych narzędzi zawodowych nauczycieli, a w efekcie do poprawy jakości nauczania. Tablica interaktywna pomoże nauczycielom prowadzić innowacyjne zajęcia z wykorzystaniem znanych przez uczniów programów interaktywnych, gier i materiałów multimedialnych. Dzięki urządzeniu nauczyciel będzie mógł prowadzić dynamiczne lekcje, gdzie oprócz zapisania przez niego niezbędnych informacji, w szybki sposób włączy odpowiedni do tematu film lub zdjęcia. Będzie miał również możliwość wybrania ćwiczeń interaktywnych utrwalających widzę lub sprawdzających na ile dany materiał został przyswojony. Cały scenariusz zajęć będzie można przygotować wcześniej, co pozwoli zaoszczędzić sporo czasu podczas lekcji. Nauczyciele będą przygotowywać własne materiały, korzystając z oprogramowania dołączonego do tablicy, jak również będą korzystać z bezpłatnych programów i materiałów dostępnych w Internecie.

Monitory interaktywne stanowią pomoc edukacyjną, którą trudno przecenić. Ich prostota działania, łatwa obsługa sprawiają, że przygotowanie i przeprowadzenie lekcji stanie się przyjemnością zarówno dla nauczycieli jak i uczniów.

Serdecznie dziękujemy! :)