jp2

18 maja 2020 roku, w tym dniu obchodzimy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II. Z tej przyczyny w sposób szczególny uczcijmy Wielkiego Jana Pawła II. Mimo upływu lat jest nam bardzo bliski. Korzystamy na co dzień z jego nauczania i umacniamy naszą wiarę Jego wiarą. Pontyfikat tego niezwykłego Ojca Świętego był katechezą dla całego świata, nie tylko dla katolików, ale i dla ludzi innych wyznań.

Jan Paweł II zawsze był papieżem dzieci. Po wyborze na biskupa Rzymu nic nie musiał zmieniać ani niczego udawać. Bo dzieci zawsze do niego lgnęły, a on zawsze znajdował z nimi wspólny język. – Księdzu, sznurowadło mi się rozwiązało, trzeba zawiązać! – przed laty zawołał mały chłopiec na widok jeszcze wtedy kardynała Karola Wojtyły. Ten rzucił teczkę i sznurówkę zawiązał. Taki był nasz wielki święty.

Z tej to okazji, najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali prezent dla Jana Pawła II w postaci własnoręcznie przygotowanego bukietu z białych i żółtych kwiatów. Oto on, wraz z podziękowaniami dla wyjątkowego solenizanta.

serce jp2

Ojcze Święty, Dziękujemy

Za serce duże,

Za Twoje słowa,

Za Twe cierpienia,

Za Twe modlitwy,

Za Twoje troski,

Za Świętość Twą i znój,

Za wiarę Twoją w nas,

Za przebaczania dar,

Że jesteś z nami wciąż,

Na dobre i na złe.

Za to kochamy Cię!

Uczniowie klasy 1a, 1b i 2a

 

Wszystkie kwiaty wykonane przez naszych uczniów dla Papieża Polaka:

kwiaty jp2

 

 

Back to top