Harcerstwo Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza na pierwsze spotkanie w naszej szkole!

Termin: 29 lutego 2020, sobota, godzina 11.00

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1, ul. J. Sobieskiego 1, Myślenice

Drużynowy: Jan Doerre

Wiek uczestników: klasy 5-8.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz przez fb: https://www.facebook.com/HarcerstwoRP/

 

Harcerstwo Rzeczypospolitej Polskiej to samodzielna organizacja patriotyczna i wychowawcza z Krakowa, łącząca tradycję i metodykę harcerską z wyszkoleniem wojskowym. Celem HRP jest wszechstronne wychowanie kolejnych pokoleń Polaków odpowiedzialnych za Ojczyznę, za siebie i swoich bliskich, ofiarnych na rzecz lokalnych społeczności, gotowych do zaangażowania w niesienie pomocy innym osobom wymagającym wsparcia. Praca ta jest prowadzona przy wykorzystaniu harcerskich metod wychowawczych. A ponadto celem HRP, jest podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości, rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, prowadzenie przeszkolenia wojskowego, mającego na celu rozwój ducha patriotycznego oraz przyczynienie się do zwiększenia poziomu obronności Ojczyzny; przeszkolenia medycznego, kierowania ruchem i zabezpieczeń.

Prowadzimy zajęcia m. in. z musztry wojskowej, zielonej i czarnej taktyki, pierwszej pomocy i umiejętności harcerskich. Organizujemy również wycieczki górskie i krajoznawcze oraz wyjazdy na uroczystości.

herbharcerzy

Back to top