12 grudnia uczniowie z klasy 4a kolejny raz w tym roku odwiedzili Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Tym razem uczestniczyli w ciekawych zajęciach i dowiedzieli się o tradycjach panujących w domach w dawnych czasach (m.in. sto lat temu) podczas świąt Bożego Narodzenia.

W czasie zajęć uczniowie zobaczyli izbę gospodarską i dworskie pokoje. Pani przewodnik Agnieszka w ciekawy sposób opowiadała o przygotowaniach do Wigilii w chacie chłopskiej. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali dawne przedmioty gospodarskie. Podziwiali też misternie wykonane szopki, które podkreślają naszą świąteczną, polską tradycję.

W drugiej części spotkania dziewczęta i chłopcy wykonywali prace ręczne. Z wycinanych opłatków powstawały delikatne bombki. W takiej atmosferze nie możemy się już doczekać magicznych świąt Bożego Narodzenia! Oby tylko spadł śnieg!

mn (1)
mn (2)
mn (3)
mn (4)
mn (5)
mn (6)
mn (7)
mn (8)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

Back to top