W środę 13 listopada uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą wybrali się do Muzeum Niepodległości w Myślenicach, aby wziąć udział w lekcji muzealnej „Drogi Myśleniczan do Niepodległości”.

Lekcję prowadził dr Andrzej Małysa, który omówił tematykę poświęconą sprawie polskiej w czasie I wojny światowej. Uczniowie uzyskali także informacje na temat wysiłku zbrojnego Polaków oraz działań politycznych i dyplomatycznych podejmowanych w celu wyzwolenia Ojczyzny w latach 1914- 1918. Dowiedzieli się również jak odzyskanie niepodległości w listopadzie 1918 roku wyglądało z perspektywy mieszkańców Myślenic i ziemi myślenickiej.  Z zainteresowaniem słuchali ciekawostek z tego okresu, związanych z „Naszą Małą Ojczyzną”.

Była to dla nas bardzo ciekawa lekcja!