W piątek 8 listopada nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji pt. „Szkoła do hymnu”. Udział w tej akcji polegał na odśpiewaniu przez całą naszą społeczność szkolną 4 zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”, czyli naszego hymnu państwowego. Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor Tadeusz Jarząbek, który przypomniał wszystkim po co się zgromadziliśmy, a także wspomniał o tym, że hymn narodowy był i jest śpiewany w czasie ważnych wydarzeń dla Polaków.

Następnie o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy bardzo uroczyście Mazurka Dąbrowskiego. Na gitarze akompaniowała nam P. Magdalena Orawin. Wszyscy z właściwą powagą i szacunkiem, ale też pełni dumy i radości odśpiewali nasz hymn narodowy.

Jak zaśpiewaliśmy Mazurka dąbrowskiego możecie się przekonać na poniższym filmie: