2Na Rynku w Myślenicach stanął Mobilny Przystanek Historia Przyszłości! Powstała z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej, interaktywna wystawa poświęcona została najważniejszym wydarzeniom z historii naszego kraju. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w otwarciu wystawy.

Projekt ten to niezwykle ciekawa lekcja historii z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, opowiadająca o losach naszego kraju oraz o ważnych postaciach w historii Polski. Mobilny Przystanek Historia Przyszłości umieszczony jest w kontenerze, gdzie można bezpłatnie skorzystać ze wszystkich gier i aplikacji Biura Nowych Technologii i nabywać wiedzę w immersyjny sposób.

Mobilny Przystanek Historia Przyszłości to miejsce zaprojektowane w formie przestrzennej wystawy, w środku której znajdują się stanowiska z komputerami PC i urządzeniami VR (Virtual Reality). Na nich przedstawiane są gry i aplikacje służące do pogłębiania wiedzy historycznej, kształtowania postaw obywatelskich, zwiększania wrażliwości emocjonalnej.

Gry i aplikacje, które prezentowane są w przestrzeni Mobilnego Przystanku Historia Przyszłości oferują angażującą i edukacyjną rozrywkę dla osób w każdym wieku. Skorzystać z nich może zarówno młodzież szkolna, jak i osoby dorosłe.

Źródło UMiG Myślenice