teatr ludowy24 2W ramach projektu „Bliżej kultury -poznajemy krakowskie teatry” uczniowie klas IV a i IV b 29 maja odwiedzili Teatr Ludowy w Krakowie. Uczniowie pojechali pod opieką Pani Katarzyny Twardosz, Pani Justyny Baruch, wychowawcy Pana Krzysztofa Dziury i opiekuna wyjazdów teatralnych Pani Anity Wygony-Wątor.

 

Grupa oglądnęła spektakl „PIPI”. Główna bohaterka roztańczona i rozśpiewana Pipi, przez dwie godziny bawiła młodego widza. Spektakl nie nudził ani przez chwilę, sceny często się zmieniały przeplatając piosenki z kwestiami mówionymi. Wiele humorystycznych sytuacji wywoływało salwy śmiechu najmłodszych. Scenografia była bardzo przekonująca i płynnie zmieniana, na przykład w kilka sekund przenieśliśmy się z domu głównej bohaterki do cyrku.

 

Młodzi widzowie wiele razy podczas trwania spektaklu oklaskiwali aktorów. Miłym akcentem było pożegnanie się z publicznością, aktorzy chodzili między rzędami i osobiście żegnali się z widzami. Dzieciaki czwartych klas wróciły pełne wrażeń.

 

Anita Wygona-Wątor

 

teatr_ludowy24 (2)
teatr_ludowy24 (3)
teatr_ludowy24 (4)
teatr_ludowy24 (5)
teatr_ludowy24 (6)
teatr_ludowy24 (7)
teatr_ludowy24 (8)
teatr_ludowy24 (1)

Back to top