myslenice26 października 2023r. uczniowie wybranych klas naszej szkoły uczestniczyli w projekcie „Ożywiamy historię” zorganizowanym i przeprowadzonym przez Koło Myślenice Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

 

 

 

Motywem przewodnim była historia 8-letniej Wandzi, która z mamą i rodzeństwem trafiła na zsyłkę na Sybir w czasie II wojny światowej. Po roku spędzonym na nieludzkiej ziemi ruszyła w drogę powrotną do Ojczyzny. Czy Wandzia wróciła do domu? Jakie były jej dalsze losy? To była droga pełna zwrotów akcji, której zakończenie pozostało otwarte. To uczniowie uczestniczący w spotkaniach przedstawiali w formie prac plastycznych dalsze losy Wandzi oraz wybrane przez siebie epizody z jej życia.

 

Zajęcia poprowadziła Maja Ingarden. Projekt został sfinansowany w ramach Inicjatywy Lokalnej 2023 z funduszy Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

 

Autor: Maja Ingarden, ŚZŻAK koło Myślenice

Fot. Maja Ingarden Monika Kozyra

 

ozywiamy_historie (1)
ozywiamy_historie (1)
ozywiamy_historie (2)
ozywiamy_historie (3)
ozywiamy_historie (4)
ozywiamy_historie (5)
ozywiamy_historie (6)
ozywiamy_historie (7)
ozywiamy_historie (8)
ozywiamy_historie (9)
ozywiamy_historie (10)

Back to top