malta mikolaj 8Jesienne szkolenie z pierwszej pomocy na Polanie Mikołaj to już tradycja naszej szkoły. Ten rok nie był wyjątkiem. Ponownie szkolenie poprowadzili ratownicy z myślenickiej Malty.

 

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I – III (pierwszy blok zajęć) oraz klasa VIIa (drugi blok zajęć). Maltańczycy przeprowadzali ćwiczenia na trzech stanowiskach. Pierwsze, to podejście do poszkodowanego, sprawdzenie oddechu i decyzja, czy trzeba zaczynać reanimację, czy nie. Nie obyło się bez ćwiczenia RKO na fantomach, zaprezentowany został automatyczny defibrylator (AED). Tą część poprowadził Maciek Gmyrek z Karoliną Ingarden – obydwoje to byli uczniowie naszej szkoły. Na drugim stanowisku Mateusz Styczeń, student medycyny, poprowadził szkolenie z zakładania opatrunków. Trzeci blok tematyczny należał do rodziny Ingarden: Mai, Julki i Błażeja, a dotyczył transportu poszkodowanego: przy pomocy jednej osoby, dwóch osób i z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu (nosze sztywne oraz nosze typu SKED).

 

Wycieczka na Polanę Mikołaj była też okazją do integracji i odpoczynku. Strażacy OSP Górne Przedmieście przygotowali dla uczestników szkolenia grill, za co serdecznie dziękujemy. Piękna pogoda, wspaniałe widoki, doborowe towarzystwo i nauka przez doświadczenie – taka forma spędzania czasu szkolnego zadowoliła nawet najbardziej wymagających uczniów 😉

 

Linki:

Malta Służba Medyczna https://malta.med.pl/myslenice/

OSP Górne Przedmieście http://myslenicegorne.osp.org.pl/

Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/pBbpiWtnu5J8Gif77

 

Tekst i zdjęcia: Maja Ingarden

 

malta_mikolaj (1)
malta_mikolaj (2)
malta_mikolaj (3)
malta_mikolaj (4)
malta_mikolaj (5)
malta_mikolaj (6)
malta_mikolaj (7)
malta_mikolaj (8)
malta_mikolaj (9)
malta_mikolaj (10)
malta_mikolaj (11)
malta_mikolaj (12)

 

Back to top