inteligentne przejscieZapraszamy do udziału w internetowym głosowaniu, w którym Myślenice mogą wygrać budowę "Inteligentnego​ przejścia dla pieszych" w konkursie organizowanym przez firmę Orange. Zgłoszone do konkursu przejście znajduje się na skrzyżowaniu ulic Słowackiego z Piłsudskiego przy dawnej zajezdni busów. Głosowanie w ramach konkursu potrwa tylko do 28 marca.

 

Zagłosuj na Myślenice za pośrednictwem strony www.inteligentneprzejscie.pl

 

Jeszcze tylko przez kilka dni mieszkańcy mogą dołączyć do głosowania na miasto Myślenice w konkursie „Inteligentne przejście”. Nagrodą w nim jest modernizacja najbardziej niebezpiecznego przejścia dla pieszych w trzech miejscowościach z największą liczbą głosów, ufundowana przez firmę Orange. Przebudowa polega na instalacji czujników ruchu, które z odległości kilkunastu metrów wykrywają pieszego, a następnie uruchamiają świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców, natomiast sygnały dźwiękowe informują o zbliżaniu się do pasów. Inteligentne przejście wpływa więc na bezpieczeństwo uczestników ruchu, minimalizując ryzyko wystąpienia wypadku.

 

Miasto Myślenice wciąż ma szansę wygrać budowę takiego przejścia przy ulicy Słowackiego, jednak aby tak się stało potrzebne jest zaangażowanie mieszkańców. Zgodnie z regulaminem, organizatorzy konkursu przypisują głosom odpowiednią wagę, proporcjonalnie do liczby osób mieszkajacych w danym mieście. Liczy się każdy głos!

 

Zagłosować należy poprzez stronę internetową www.inteligentneprzejscie.pl. W tym miejscu można sprawdzić również ranking miejscowości, który aktualizowany jest na bieżąco.

Głosowanie trwa tylko do 28 marca!

 

Informacja za: myslenice.pl

Back to top