bielsko 8Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Orienteeringu, Pani Katarzyna Urbaniak zaprosiła uczniów i nauczycieli naszej szkoły do realizacji projektu „Orienteering łączy i angażuje”. Zrealizowany on będzie w ramach NOWEFIO, a szkoły nim objęte będą brały udział w kilku aktywnościach, np. w wyjazdach studyjnych, wydarzeniach i szkoleniach z organizacji imprez na orientację.

 

 

Realizacja tego projektu rozpoczęła się w sobotę 19 listopada od wyjazdu studyjnego do Bielska - Białej, aby zobaczyć jak wyglądają imprezy na orientację zorganizowane przez inne kluby. Uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli na trasę XLIII Marszu na Orientację „Pierwszy Śnieg”, aby rywalizować z zawodnikami z całej Polski na trasach TP i TT. Organizatorzy rzeczywiście zapewnili „pierwszy śnieg” :) w pięknej górskiej scenerii doliny Wapienicy.

 

Naszej ekipie nie udało się uzyskać wysokich wyników, ale zdobyliśmy nowe doświadczanie, świetnie się bawiliśmy i miło spędziliśmy dzień.

 

Chętnie będziemy kontynuować przygodę z orienteeringiem również we własnym zakresie i będziemy go popularyzować w swoim środowisku.

 

Szkołę reprezentowali: Oliwia Gładysz i Martyna Polczyk z klasy 8a; Mateusz Mirek, Franciszek Koniuszy, Bartłomiej Krzyżczyk, Dominik Szymski z klasy 7a, Antoni Muniak i Natalia Maczałaba z klasy 6a, Natalia Nowak i Alicja Jawor z klasy 5b; Kamil Jaroń i Dominik Baran z klasy 5a.

 

Strona internetowa Stowarzyszenia Rozwoju Orienteeringu - kliknij tutaj.

 

Opiekunowie:

Katarzyna Twardosz

Anita Wygona- Wątor

Fot. Katarzyna Twardosz

 

bielsko (7)
bielsko (8)
bielsko (9)
bielsko (10)
bielsko (1)
bielsko (2)
bielsko (3)
bielsko (4)
bielsko (5)
bielsko (6)

 

Back to top