woda 2022 3Uczniowie z klas 4a i 4b w październiku brali udział w czwartej edycji warsztatów ekologicznych pod hasłem „Woda w przyrodzie” zorganizowanych przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach.

Tematem przewodnim warsztatów była otaczająca nas woda jej rola i właściwości, dostępne zasoby, konieczność ochrony wód oraz racjonalna gospodarka wodno-ściekowa. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak cennym zasobem w środowisku jest woda, jaką spełnia rolę oraz jaką drogę i jakie procesy musi przejść, zanim pojawi się w kranie.

W pierwszej części uczniowie obejrzeli film na temat wody i jej znaczenia dla człowieka i środowiska przyrodniczego. W drugiej części zostali podzieleni na małe grupy, każda drużyna otrzymała różnokolorowe koszulki promujące bycie ekologicznym człowiekiem. Następnie w grupach wykonywali wiele ciekawych zadań np. układali puzzle, odpowiadali na pytania dotyczące atmosfery i ekologii, rozwiązywali krzyżówki.

Na podsumowanie zajęć najlepsza drużyna otrzymała puzzle, a wszyscy pamiątkowe breloczki. Miło spędzony czas poszerzył wszystkim wiedzę o wodzie, pozwolił lepiej zrozumieć dlaczego jest ona tak cenna i dlaczego musimy o nią dbać.

Teresa Salawa-Ogórek

woda_2022 (11)