czytanie na przerwie 9W piątek 21 października bieżącego roku w naszej szkole została podjęta próba bicia rekordu w ramach VII Ogólnopolskiej akcji pt. „Przerwa na czytanie”, której organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. W poprzednich edycjach łącznie wzięło udział 684 151 osób z kraju i za granicy.

W tym roku również nasi uczniowie spędzili czas czytając na przerwie swoje ulubione książki lub czasopisma hobbystyczne, bo jak wiadomo „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Możliwość podzielenia się swoją ulubioną literaturą i rozmowa o niej zachęca młodych czytelników do sięgania po nowe tytuły.

Łącznie wzięło w niej udział 245 uczniów, czytano książki przygodowe i detektywistyczne wśród starszych uczniów dominowała literatura fantastyczna. Uczniom najmłodszych klas, nauczyciele przygotowali kąciki czytelnicze i choć niektórzy już sami czytają, to z zaciekawieniem słuchali historii czytanych na głos.

Serdecznie zapraszamy do galerii :)

Beata Pawlak

czytanie_na_przerwie (6)