lekarzKiedy? 11 lutego 2021r.

Kto? - klasa 7b

Z kim? - z Janem Domagałą, internistą i nefrologiem, pracującym na Oddziale Nefrologii myślenickiego szpitala.

O czym rozmawialiśmy? - lekarz wyjaśniał nam zakres swojej specjalizacji medycznej, czyli nefrologii. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem białkomoczu, przewlekłej niewydolności nerek oraz nadciśnienia tętniczego nerkopochodnego.

W ciekawy sposób opowiedział o drodze, jaką musi przejść kandydat na lekarza, od szkoły podstawowej do studiów medycznych oraz kiedy student staje się pełnoprawnym lekarzem.

Wnioski: Kandydat na lekarza musi zdać sobie sprawę, że zanim zacznie wykonywać swój wymarzony zawód, czekają go lata nauki i wyrzeczeń. Przyszły medyk musi być chłonny wiedzy, dociekliwy, skrupulatny i konsekwentny. Najważniejsze jednak, żeby przyszły lekarz czuł powołanie do wykonania zawodu, ponieważ od jego decyzji będzie zależało zdrowie i życie ludzi.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie i możliwość poznania zawodu lekarza! :)

spotkanie z lekarzem

1614845001918