recykling28 września 2024 roku (sobota) w godzinach 9:00 – 13.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach odbędzie się Piknik Ekologiczny. W czasie jego trwania będzie można oddać różnorakie odpady, a w zamian otrzymać sadzonki roślin.

Jedna sadzonkę można otrzymać za:

• 2 kg puszek
  • 2 kg nakrętek
  • 5 kg butelek PET
  • 5 kg baterii / akumulatorów
  • 25 kg makulatury
  • 20 kg małego sprzętu AGD/RTV  (np. suszaki żelazko, czajniki, odkurzacze) - sprzęt musi być kompletny!
  • 1 szt. dużego sprzętu AGD/RTV  (np. lodówki, pralki, telewizory) - sprzęt musi być kompletny!

W programie wydarzenia znajdzie się wiele atrakcji ekologicznych. Przeprowadzone zostaną warsztaty ekologiczne, plenerowa gra edukacyjna, kreatywne tworzenie żywych obrazów, quizy, rebusy, łamigłówki o tematyce ekologicznej, a na uczestników czekają interesujące nagrody i upominki. Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach przygotują kiermasz słodkości, kawiarenkę z darami jesieni, zabawy integracyjne, loterię fantową, pchli targ, grilla oraz występy artystyczne. Ponadto zebrani będą mieli szansę spróbować smakołyków od Koło Gospodyń Wiejskich z Krzyszkowic, wziąć udział w warsztatach rękodzieła przygotowanych przez Klub Seniora, a dla młodszych takie atrakcje jak dmuchaniec i ścianka wspinaczkowa.

Zapraszamy wszystkich do udziału! :)

piknik ekologiczny 24