bibliotekaKochani czytelnicy!

Z powodów dla nas wszystkich oczywistych przebieg tego roku szkolnego nie wygląda tak, jak planowaliśmy. Wiele konkursów czytelniczych czy artystycznych przewidzianych na marzec i kwiecień nie odbyło się planowo.

Wielka Liga Czytelników trwa, została jedynie zawieszona do momentu naszego powrotu do szkoły. Pięcioro spośród uczestników konkursu zdobyło już wymagane kwalifikacje i teraz spokojnie czytają sobie książki do następnych etapów.

Ci uczniowie, którzy nie zdążyli oddać wszystkich testów przed przerwą, mogą to zrobić drogą elektroniczną. Proszę przysłać na adres mailowy szkoły  informację dla biblioteki, które testy są potrzebne. Natychmiast zostaną przekazane. Kiedy je wypełnicie możecie odesłać skan lub zdjęcie testu. Ponadto, po powrocie do szkoły będziemy mieć jeszcze tydzień na uzupełnienie sprawności, czyli oddanie wszystkich testów. Terminy finałów szkolnego i powiatowego będą również odpowiednio przesunięte. Wszystko się odbędzie, tylko jeszcze trochę cierpliwości.

Przypominam, że w etapie szkolnym sprawdzana będzie znajomość treści książki Justyny Bednarek „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”. Do finału powiatowego Wielkiej Ligi Czytelników wybrano książę Dominika Wieczorkiewicza "Hulajnogą przez Smoczą Wyspę", wyd. Skrzat, rok 2019.

Anna Pitak