biblioteka2Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „W kręgu mitów”. Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach wiekowych klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Przedmiotem konkursu dla klas I-III oraz IV-VI są prace plastyczne, dla klas VII –VIII prezentacja multimedialna.

Szkoła wyłania dwie najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej i zgłasza je do etapu gminnego. Wszelkich informacji oraz pomocy i wskazówek szukajcie w naszej szkolnej bibliotece. Tam też należy przekazać prace konkursowe do 4 kwietnia 2022 r. Udział w konkursie to okazja do pogłębienia wiedzy na temat mitologii greckiej, rzymskiej oraz słowiańskiej. Gorąco zachęcamy do udziału!

Co trzeba zrobić by wziąć udział w konkursie – klasy 1-6:

• Poznać kilku bohaterów mitologii greckiej, rzymskiej lub słowiańskiej oraz związane z nimi mity.
  • Stworzyć pracę plastyczną w formacie a3 (29,7x42 cm, kartka z dużego bloku rysunkowego), przedstawiającą portret wybranego bohatera mitologicznego (klasy 1-3) lub wybraną scenę z mitologii (klasy 4-6).
  • Wypełnić kartę informacyjną zamieszczoną w regulaminie konkursu.
  • Przekazać pracę wraz z kartą do naszej biblioteki szkolnej do 4 kwietnia 2022 r.

Co trzeba zrobić by wziąć udział w konkursie – klasy 7-8:

• Odwiedzić bibliotekę szkolną, zgłosić się do udziału w konkursie, skorzystać ze zbiorów w celu zgromadzenia materiałów do pracy.
  • Wybrać utwory literackie, w których wykorzystane są motywy mitologiczne.
  • Stworzyć prezentację multimedialną w programie PowerPoint (nie więcej niż 16 slajdów) przedstawiającą wybrane dzieła oraz wykorzystane w nich mity.
  • Nagrać prezentację na płytę CD
  • Wypełnić kartę informacyjną zamieszczoną w regulaminie konkursu i przekazać ją wraz z płytą do naszej biblioteki szkolnej do 4 kwietnia 2022 r.

REGULAMIN KONKURSU ORAZ DOKUMENTY - kliknij tutaj.