wolontariatsp1 logoSzanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

KREDKOBRANIE to ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej.

Zbierane podczas akcji przybory szkolne i materiały plastyczne trafiają do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z Macierzy o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski. Nasza akcja to osobiste doświadczenie wspólnoty, spotkania i pamięci.

Lista zbieranych produktów w ramach akcji Kredkobranie:

Kredki, Zeszyty, Bloki/papier kolorowy, Farby, Plastelina, Pisaki, Długopisy, Piórniki, Ołówki, Kleje, Przybory geometryczne, cyrkle, Plecaki, Gumki, Nożyczki, Temperówki, Taśmy klejące, Bibuły, Teczki, Ryzy papieru, Pędzle.

DARY PROSIMY SKŁADAĆ DO 30 WRZEŚNIA 2022 r. do pudełka, które znajduje się przy wejściu głównym szkoły (na przeciwko sklepiku).

Dziękujemy za pomoc! :)

Barbara Kaperek