wolontariatsp1 logo"Mikołaj w szpitalu”

Szkolny Klub Wolontariatu wraz z uczniami naszej szkoły w ostatnim czasie po raz kolejny włączył się w udział na rzecz akcji charytatywnej „Mikołaj w szpitalu”. Celem akcji było obdarowanie mikołajkowymi prezentami małych i dorosłych pacjentów szpitala.

Uczniowie i ich Rodzice okazali wielkie serce, przekazując ogromną ilość artykułów higienicznych oraz słodyczy. Zebrane podarunki trafiły do mikołajkowych paczek dla osób przebywających w szpitalu w Myślenicach, w szpitalu onkologicznym w Krakowie, do wychowanków Placówki Szkolno-Wychowawczej w Lubniu, Domu Samotnej Matki w Krakowie i dzieci chorych na mukowiscydozę.

Każdemu, kto pomagając okazał wielkie serce, bardzo dziękujemy! Jesteśmy przekonani, że dobro czynione powraca.

"I Ty możesz zostać św. Mikołajem – czyli daj siebie innym!”

Grudzień był czasem bardzo intensywnym w niesieniu pomocy innym. Uczniowie przy współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariatu wsparli akcję charytatywną ,,I Ty możesz zostać św. Mikołajem – czyli daj siebie innym!”. Propagowaliśmy tę akcję, która uczy troski o drugiego człowieka i pokazuje, że dobre intencje, okazanie miłości jednoczy grupy i przynosi radość. Akcja miała na celu pozyskanie produktów żywnościowych, słodyczy, kosmetyków, chemii, które w paczkach świątecznych trafiły do Dziennego Domu „Senior+” w Myślenicach.

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji, która pozwoliła osobom starszym i potrzebującym odczuć wspaniałą i ciepłą atmosferę Bożego Narodzenia oraz mieć przekonanie, że dzieci i młodzież, chętnie i bezinteresownie pomagają.

wolontariat mikolaj