odblaskowa szkola wystawa 1W tym roku Szkoła Podstawowa nr 1 w Myślenicach po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

 

Głównym celem konkursu jest zwrócenie uwagi na obowiązek korzystania z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw zwiększających bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

Podczas zajęć w świetlicy szkolnej omawialiśmy zasady ruchu drogowego. Poznawaliśmy znaki drogowe. Uczniowie wykonali wspólnie makietę przedstawiającą zasady poruszania się po jezdni, plakaty promujące zasady bezpieczeństwa oraz planszę prezentującą typy znaków drogowych. Możemy je oglądać na wystawie na szkolnym korytarzu.

 

Wspólna praca, nauka oraz dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego powinno stać się priorytetem od najmłodszych lat.

 

W ramach zajęć świetlicowych uczniowie mieli również okazję sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym korzystając z mobilnego miasteczka rowerowego.

 

Miasteczko zaprojektowano jako mini strefę ruchu drogowo – pieszego. Jest wyposażone w sygnalizację świetlną, mini rogatki kolejowe, przejścia dla pieszych. Możliwość zabawy w miasteczku rowerowym świetnie utrwala poznane wcześniej zasady poruszania się po jezdni. Jest to również świetna zabawa na świeżym powietrzu.

 

Monika Gmyrek

Bożena Kobiałka

 

odblaskowa_szkola_miasteczko (1)
odblaskowa_szkola_miasteczko (2)
odblaskowa_szkola_miasteczko (3)
odblaskowa_szkola_miasteczko (4)
odblaskowa_szkola_miasteczko (5)
odblaskowa_szkola_miasteczko (6)
odblaskowa_szkola_miasteczko (7)
odblaskowa_szkola_wystawa (1)
odblaskowa_szkola_wystawa (2)
odblaskowa_szkola_wystawa (3)
odblaskowa_szkola_wystawa (4)
odblaskowa_szkola_wystawa (5)

 

Back to top