myslenice kapsulaMiło mi poinformować, że trzech uczniów naszej szkoły odpowiedziało na moją zachętę wzięcia udziału w konkursie plastycznym i pisarskim pt. "Współczesne Myślenice zamknięte w kapsule czasu” organizowanym przez Muzeum Niepodległości pod patronatem burmistrza pana Jarosława Szlachetki. Jest to już trzeci konkurs w obszarze historycznym organizowany przez Muzeum Niepodległości, w którym uczniowie naszej szkoły zdecydowali się wziąć udział.

Uczennica klasy VII b Emilia Jąkała zajęła III miejsce i jej praca została zamknięta wraz z innymi nagrodzonymi pracami pod płytą na rynku myślenickim w kapsule czasu, która zostanie otwarta za 50 lat.

Wyróżnienie za namalowanie rynku myślenickiego otrzymał uczeń klasy IV Szymon Maksimowski.

Udział w konkursie wziął też brat Emilii Jakub Jąkała uczeń klasy V i choć jego praca nie została nagrodzona myślę, że warto ją sobie przeczytać i pomyśleć co Wy byście napisali.

Zachęcam do zapoznania się z pracami Emilki i Jakuba. Szymon nie zrobił zdjęcia swojego rysunku, ale namalował rynek i otaczające go uliczki.

Praca o Myślenicach - Emilia Jąkała - kliknij tutaj.

Praca o Myślenicach - Jakub Jąkała - kliknij tutaj.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów naszym lokalnym patriotom.

Jadwiga Lenart