Ewa Pawlikowska uczennica klasy 4a zajęła 6 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach klasycznych do lat 10!

W dniach 22 - 29 luty 2020 roku w Szczyrku odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 10. W finale uczestniczyło 68 najlepszych zawodniczek z całego kraju, które zostały wyłonione w trakcie eliminacji międzywojewódzkich.

Zawodniczki rozegrały trudny i wyczerpujący turniej w szachach Klasycznych, gdzie jedna partia może trwać nawet ponad cztery godziny. Rozgrywano jedną partię dziennie, łącznie przez osiem kolejnych dni. Ewa jest objęta opieką Klubu Szachowego Dwie Wieże Kraków, oraz aktywną i znaną zawodniczką na terenie Myślenic. Z satysfakcją informujemy, że Ewa zajęła 6 miejsce, jest ono dodatkowo premiowane bezpośrednim awansem do przyszłorocznej Olimpiady Młodzieży do lat 12.