den24 4„Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce,
za światło, co się rozszerza, za dar najpiękniejszy, za wiedzę”
Konstanty Ildefons Gałczyński „Wiersz o wielkiej wdzięczności”

14 października - Dzień Edukacji Narodowej - to polskie święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i wszystkich pracowników oświaty. W piątek 11 października w naszej szkole zorganizowano uroczystą akademię.

W pięknie udekorowanej auli zebrali się: Dyrekcja Szkoły, Nauczyciele, Przedstawiciele Rady Rodziców, społeczność uczniowska, a uroczystość uświetniła wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Pani Danuta Piwowarczyk.

Uczniowie z klas 4-8 pod opieką Pani Moniki Błachut zaprezentowali piękny i wzruszający program artystyczny w którym odtworzyli klimat szkolnego życia. Estetykę spektaklu wzmocniły pokazy uczniów takie jak: taniec ze wstążkami, śpiew przy dźwiękach muzyki Sanah, a także chwile radości, gdy uczniowie wprowadzali nas słowem w ten uroczysty czas. Atmosfera była bardzo wyjątkowa, ale również zawierała elementy humorystyczne. Dzięki temu odczuć można było niezwykłość tego święta, ale także radość życia społeczności szkolnej.

W życzeniach składanych nauczycielom i całej społeczności Szkoły przedstawiciel Kuratora Oświaty Starszy Wizytator mgr inż Danuta Piwowarczyk podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń Polaków.

Po zakończeniu części artystycznej Pan Dyrektor Tadeusz Jarząbek, wręczył nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękował za całoroczny trud pracy życząc jednocześnie satysfakcji i radości z wykonywanej profesji, a także dalszych sukcesów.

Nagrodzeni przez Pana Dyrektora zostali:

Baranek Edyta

Twardosz Katarzyna

Wójtowicz Monika

Zduń Jerzy

Życzenia dla pedagogów popłynęły również ze strony Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Piotra Sobczaka oraz Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Maksymiliana Jacka. Nie obyło się bez uśmiechów i wyrazów wdzięczności.

Barbara Kaperek
zdj. Krzysztof Dziura