mazoretki2022Tegoroczne Mistrzostwa Świata mażoretek odbywały się od 25 do 28 sierpnia w Stegu Arenie w Opolu. Bezpośrednio ze sobą rywalizowały zawodniczki z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Ukrainy, natomiast zdalnie zaprezentowały się zawodniczki z Francji, Chorwacji i Republiki Południowej Afryki.

 

Kategorie wiekowe, w których startowały zawodniczki to kadetki, juniorki i seniorki. Każda kategoria wiekowa podczas zawodów była dodatkowo rozbita na kolejne grupy: solistek, duetów i trio, mini formacji oraz formacji.

 

Nasza uczennica z klasy 8b ELŻBIETA MATOGA razem ze swoimi koleżankami z zespołu w kategorii zespołowej for fun wywalczyła złoto i zdobyła tytuł Mistrzyni Świata, natomiast w kategorii mini formacji z pomponami ostatecznie dziewczęta uplasowały się tuż za finałem na 7 miejscu.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

Anita Wygona-Wątor

matoga ela 2

Back to top