szachyW dniach 17 - 19 grudnia na Podkarpaciu odbył się prestiżowy turniej szachowy "TopCoat Consulting Szach Mielec". Kwintesencją szachów są szachy klasyczne, gdzie jedna partia może trwać 3 - 4 godziny i właśnie w takim wymagającym turnieju wzięli udział Ewa i Władysław Pawlikowscy.

Nasi uczniowie rywalizowali w grupie z dorosłymi oraz rówieśnikami, grając 9 wyczerpujących rund w przeciągu trzech dni.

Jako ciekawostkę można dodać, że Władysław był w tej grupie najmłodszym 9-letnim zawodnikiem i miał okazję rozegrać partię z najstarszym, 90-letnim, wielkim miłośnikiem szachów. Ewa zajęła świetne V miejsce, zwiększając zarazem swój ranking międzynarodowy Fide o około 70 punktów, a Władysław zajmując miejsce 13 sprawił wielka niespodziankę, zostawił w tyle starszych, szkolnych i dorosłych przeciwników. Władek przy okazji dorzucił, aż 100 punktów do swojego rankingu Fide.

Turniej był okazją do rozegrania mocnych zawodów, podniesienia swoich umiejętności w grze i przy okazji spotkaniem z przyjaciółmi z innych województw. Po trzech dniach nasi uczniowie wrócili do domu, bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

szachy_2021 (1)
szachy_2021 (2)