ogloszenie1.W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty(…) i przejściem uczniów klas 4-8 z dniem 17.05.2021r. z nauczania w trybie zdalnym na hybrydowy informuję, że uczniowie uczą się według następującego harmonogramu:

Klasy – nauczanie stacjonarne

Klasy – nauczanie zdalne

8a, 8b, 7a, 7b

8a, 8b, 7a, 7b

7a, 7b, 8a, 8b

8a, 8b, 4a, 5a

6a, 7a, 7b

8a, 8b, 6a

4a, 5a, 7a, 7b

Obowiązuje plan lekcji z dnia 01.09.2020 r

2.Podstawowym zadaniem szkoły w tym okresie jest zachowanie bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, dlatego przypominam, że w szkole nadal obowiązują Procedury organizacji zajęć dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach od 1 września 2020 r. oparte na ogólnych wytycznych GIS, MZ i MEN, z uwzględnieniem specyfiki szkoły oraz zaleceń wskazanych w przedmiotowych wytycznych, aktualnych przepisach prawa, które dostępne są na stronie głównej szkoły

Przypominam najważniejsze zasady:

• Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych (podwyższona temperatura ciała, ból głowy i mięśni, ból gardła, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, uczucie wyczerpania, brak apetytu) oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
  • Do szkoły uczniowie wchodzą wyznaczonym wejściem (od strony boiska szkolnego) z zachowaniem dystansu społecznego (minimum 1,5 m.), nie wcześniej niż 15 min. przed rozpoczęciem zajeć.
  • Uczniowie klas 4-8 rozpoczynają naukę o godzinie 8.00
  • Uczniowie, wchodzący do szkoły obowiązkowo dezynfekują ręce (myją ręce). Na korytarzach szkolnych będą widniały instrukcje przypominające o podstawowych zasadach higieny i bezpieczeństwa.
  • W przestrzeniach wspólnych (korytarze, szatnia, autobus) uczniowie mają obowiązek noszenia maseczek. W czasie lekcji nie ma tego obowiązku.
  • Po przebraniu obuwia uczniowie niezwłocznie udają się do wskazanych w planach lekcji sal.
  • Ustala się przydział sal lekcyjnych tak, aby zminimalizować konieczność przemieszczania się po korytarzach dużych grup uczniów. O salach tych uczniowie klas 4-6 zostaną poinformowani w dniu rozpoczęcia zajęć przez wychowawcę.

klasa

wychowawca

nr sali

mgr Teresa Salawa-Ogórek

14

mgr Krystyna Oliwa

8

mgr Katarzyna Twardosz

9

mgr Krzysztof Dziura

15

• Każda klasa przebywa w swojej sali z wyłączeniem lekcji informatyki, wychowania fizycznego.
  • Uczniowie na przerwę wychodzą według ustalonego przez dyrektora harmonogramu
  • Nad uczniami pozostającymi w salach w czasie przerwy opiekę sprawuje nauczyciel kończący lekcję.
  • Na korytarzach, w szatni, na boisku szkolnym ustalony jest dyżur nauczyciela szkoły w celu monitorowania bezpiecznego przemieszczania się uczniów .
  • Wszystkie pomieszczenia szkolne będą regularnie wietrzone i dezynfekowane. W każdej sali lekcyjnej będzie znajdował się płyn dezynfekcyjny.

Tadeusz Jarząbek