krz0714 kwietnia w Krzesławicach, na terenie Fortu 49, odbył się wernisaż wystawy upamiętniającej osoby zamordowane w Czarną Niedzielę, a szczególnie Andrzeja Miętusa. Był on Myśleniczaninem. Wystawa została przygotowana przez Panią Annę Prokopeczko, krewną Andrzeja Miętusa.

Moim zdaniem było to bardzo ważne, a w dodatku smutne spotkanie, pokazujące prawdę o bestialskich mordach wykonywanych na Polakach w czasie II wojny światowej. W latach 1939-1941 w Forcie 49 zostało zamordowanych 440 więźniów.

Szkołę Podstawową nr.1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach reprezentowali: Dyrektor Tadeusz Jarząbek, przedstawiciel szkolnej rady rodziców Maja Ingarden, oraz dwójka uczniów, Błażej i Mikołaj Ingarden.

Błażej Ingarden, kl. 6a

Fort 49 jako miejsce pamięci - kliknij tutaj.

Relacja z wernisażu w Gazecie Myślenickiej - kliknij tutaj.

krz01
krz02