warsztaty teatralneUczniowie klasy 7a we środę 22.02. pod opieką pani Katarzyny Twardosz i wychowawczyni pani Anity Wygony-Wątor uczestniczyli w warsztatach teatralnych w Teatrze Bagatela.

Zajęcia rozpoczynały się o godz. 10.00. Przed warsztatami klasa 7a przeszła spacerem na Rynek Krakowski, gdzie usłyszeli kilka informacji o krakowskich Sukiennicach, następnie udali się do teatru. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach umiejętnego czytania „Pana Tadeusza” - dowiedzieli się, że epopeja napisana przez Adama Mickiewicza nie jest wcale nudnym i niezrozumiałym, lecz pełnym dowcipu, genialnym w swojej formie utworem. Trzeba tylko umieć go czytać!

Adam Mickiewicz to nie tylko wybitny poeta, to także obdarzony ogromnym poczuciem humoru żartowniś.

Prowadzący zajęcia aktor wytłumaczył młodzieży co to jest wiersz sylabiczny, zademonstrował ,gdzie poprawnie należy stawiać średniówkę i klauzulę w interpretacji wiersza, wytłumaczył czym jest przerzutnia. Uczestnicy warsztatów samodzielnie ćwiczyli czytanie fragmentów „Pana Tadeusza” przedstawiając własną interpretację powieści na scenie teatru Bagatela .Było to nie lada wyzwanie!

Zdobycie tej umiejętności z pewnością pomogło w zrozumieniu tekstu i zapamiętaniu jego fragmentów oraz na przyszłość będzie dużą pomocą w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.

Anita Wygona - Wątor