lenart jadzia

„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy,
kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł
do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych
do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”
B. Conklin

28.10.2022 r. po czterdziestu latach pracy pedagogicznej Pani Jadwiga Lenart przeszła na emeryturę.

Pani Jadwiga Lenart pracowała jako nauczyciel historii przez cały okres istnienia Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach. W wyniku likwidacji gimnazjów i przeprowadzonej reformie edukacji została nauczycielem historii w Szkole Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach.

W swojej pracy zawodowej zawsze wykazywała się profesjonalizmem i zaangażowaniem. Uzyskała dyplom „ZŁOTEGO NAUCZYCIELA” wydany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Bardzo dbała o to, by uczniowie pamiętali o ważnych wydarzeniach z historii Polski: prowadziła projekt ,,Kartka z historycznego kalendarza”, na swoje lekcje zapraszała ciekawych gości, którzy opowiadali uczniom o swoich przeżyciach i doświadczeniach z wydarzeń, w których brali udział.

Wychowała pod swoimi skrzydłami wielu laureatów i finalistów konkursów historycznych o zasięgu wojewódzkim, jak i ogólnopolskim. Nieustannie zachęcała wszystkich uczniów do brania udziału w lokalnych konkursach organizowanych m.in. przez myślenickie Muzeum Niepodległości,w których osiągali duże sukcesy, często zajmując czołowe miejsca.

Uczniowie, jak i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 będą wspominać Panią Jadwigę Lenart jako nauczycielkę otwartą na uczniów, bardzo dobrze motywującą do pracy, wdrażającą do samodzielności, rozwijającą zainteresowania. Starała się rozumieć ich problemy, nie unikała rozmów. W swojej serdecznej postawie zawsze jednak zachowywała wobec ucznia pewien poziom wymagań, który pozwalał mu ukończyć Szkołę Podstawową z wiedzą, która nie tylko ułatwi mu dalszą edukację na kolejnych jej poziomach, ale również którą będzie mógł wykorzystywać w swoim codziennym życiu.

Pani Jadwiga przez szereg lat pełniła funkcję przewodniczącej Komisji Rejonowej nr 7 Małopolskiego Konkursu Historycznego oraz była członkiem Wojewódzkiej Komisji Konkursu Historycznego, czego dowodem są liczne podziękowania kierowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty.

O tym, jak bardzo była lubianą nauczycielką i jak bardzo ciepło wspominają ją jej wychowankowie, mogliśmy przekonać się podczas spotkania pożegnalnego, w którym licznie wzięli udział uczniowie szkoły oraz koledzy z pracy. Padło wiele ciepłych słów, pochwał, a wszystko było autentyczne, ze szczerego serca.

Pani Jadwiga budowała swój autorytet przez wiele czynów. Zawsze dobra, pomocna, uśmiechnięta. Dawała poczucie bezpieczeństwa i radości. Była z uczniami w dobrych i złych chwilach. Nigdy nie przechodziła obok drugiego człowieka obojętnie. Kobieta o ogromnym sercu dla uczniów, rodziców, lokalnej społeczności, kadry pedagogicznej , personelu szkoły.

Wszystkie ważne chwile, które nierozerwalnie wiążą się z murami naszej szkoły, splatają się w piękne wspomnienia, które mamy nadzieję będą Jej towarzyszyć na zasłużonej emeryturze. Teraz nadszedł czas na realizację planów i marzeń odkładanych od lat! Mamy jednak nadzieję, że będzie nas odwiedzać!

Życzymy samych radosnych, spokojnych i wolnych od wszelkich trosk dni! :)

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach

pozegnanie_Lenart (19)