4a krakowW piątek 10 grudnia, klasa 4a pod opieką pani Jadwigi Lenart oraz wychowawczyni pani Katarzyny Twardosz, pojechała na wycieczkę do Krakowa. Wycieczka rozpoczęła się lekcją matematyki pt.:”Zabawy z liczbami”, którą prowadził wykładowca akademicki. Lekcja odbyła się w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius - najstarszym budynku uniwersyteckim w Polsce. Podczas tego spotkania uczniowie wykonywali działania na liczbach naturalnych oraz wyszukiwali liczby pierwsze według wskazanej przez prowadzącego zasady. Poznali również system dwójkowy, używany w informatyce.

Kolejnym punktem wycieczki był seans filmowy w Cinema City Zakopianka.. W filmie pod tytułem „Wilk, lew i ja” na pierwszy plan wysunęła się niezwykła więź między wilkiem i lwem. Poza tym, uwagę przykuwały zdjęcia, które kręcono w scenerii przyrody Kanady.

Podczas wycieczki uczniowie dowiedzieli się nowych, ciekawych rzeczy, a także spędzili przyjemnie czas podczas półtoragodzinnego seansu w kinie.

4a_krakow (1)
4a_krakow (2)