inicjatywa logoMiło nam poinformować rodziców i uczniów szkoły, że jeden z nowych monitorów interaktywnych, które od września 2021 roku pracują dla naszych uczniów, został dofinansowany z funduszy Myślenickiej Inicjatywy Lokalnej. Szkoła otrzymała 2000 PLN, rodzice i dyrektor przekazali 5000 PLN.

 

Odbiorcami projektu "Nowoczesna szkoła - monitor interaktywny" są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach – głównie klasa 3a, ale też inne klasy korzystające z sali. Inicjatorem była Rada Rodziców, pomysłodawcą dyrektor Tadeusz Jarząbek. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii dzieci mogą szybciej i skuteczniej przyswajać nowe informacje i rozwijać pasje. Dzieci z młodszych klas mają możliwość kreatywnego spędzania czasu korzystając z wiedzy w formie zabaw, gier i łamigłówek. Starsze, przy wykorzystaniu interesujących programów, skuteczniej mogą przygotować się do konkursów. Lekcje prowadzone przy użyciu urządzeń multimedialnych są dużo ciekawsze od tych tradycyjnych, co pozwala prowadzić zajęcia w sposób uporządkowany i angażujący. Należy też wspomnieć o możliwości prowadzenia zajęć dodatkowych w czasie nauczania zdalnego - dzięki zaawansowanym technologiom możliwe jest kontynuowanie kółek zainteresowań również w formie online, czego tak brakowało w trudnych czasach pandemii.

 

Monitor został zainstalowany przed rozpoczęciem roku szkolnego 2021/2022, dzięki czemu uczniowie od pierwszych dni nauki korzystają ze sprzętu. To już kolejny sprzęt, który pracuje w SP1, czwarty monitor interaktywny. Monitor objęty jest gwarancją i opieką firmy, dzięki czemu szkoła nie ponosi kosztów eksploatacji i ewentualnych napraw.

 

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie – zachęcamy do włączania się w życie szkoły, bo dzięki temu nasze dzieci nie tylko mają możliwość ciągłego podnoszenia swojej wiedzy, ale też doskonały przykład ze strony najbliższych.

 

Fot.: Edyta Ptasińska-Figuła

Tekst: Maja Ingarden

 

monitor_fot_sp1 (1)
monitor_fot_sp1 (2)
monitor_fot_sp1 (3)
monitor_fot_sp1 (4)
monitor_fot_sp1 (5)
monitor_fot_sp1 (6)
monitor_fot_sp1 (7)
monitor_fot_sp1 (8)

Back to top