warsztaty 5b 3Klasa 5b wzięła udział w cyklu warsztatów prowadzonych przez psychologa szkolnego. Celem projektu było wzmocnienie więzi w zespole klasowym oraz wzrost umiejętności konstruktywnego radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Uczniowie uczestniczyli w czterech spotkaniach, które odbywały się podczas godzin wychowawczych. Program warsztatów przygotowany został na podstawie wypełnionej przez uczniów ankiety diagnozującej sytuację klasową.

Podczas zajęć dzieci miały okazję wzmocnić swoje kompetencje w radzeniu sobie ze złością i sytuacjami stresowymi. Ważnym elementem była również integracja osób dotychczas pozostających na uboczu klasy. W czasie ostatnich zajęć uczniowie odkrywali moc współpracy, doświadczając tego, że gdy łączą swoje siły, korzystają ze zdolności, jakie każdy z nich posiada i słuchają się nawzajem są w stanie osiągać znacznie więcej.

Uczniowie zapytani o wrażenia z warsztatów przyznali, że bardzo chętnie w nich uczestniczyli i chcieliby w przyszłości brać udział w podobnych projektach.

Sabina Zięba

warsztaty_5b (4)