powiat myslenice18 listopada 2021 roku w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego odbyły się XVIII Powiatowe Zawody Matematyczne pod Patronatem Starosty Powiatu Myślenickiego.

Zawody miały na celu popularyzację matematyki wśród uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz sprawdzenie ich poziomu wiedzy i umiejętności przed egzaminami zewnętrznymi. Zostały przeprowadzone w dwóch etapach: I etap - zawierał 5 zadań otwartych, II etap – miał charakter testu złożonego z 10 pytań.

W zawodach wzięło udział 123 uczniów. Dziesięciu najlepszych uczestników zdobyło tytuł laureata. Wśród nich trójka naszych uczniów: Ewa Kaczanowska z klasy 8a, Alina Hajderek z klasy 8b i Dominik Drożdż z klasy 8a.Wręczenie nagród oraz podsumowanie zawodów odbyło się 2 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Myślenicach. Nagrody zwycięzcom tegorocznej edycji zawodów wręczyli: Starosta - Pan Józef Tomal, Wicestarosta - Pan Rafał Kudas oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach - Pan Jerzy Cachel.

Ewie, Alinie i Dominikowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

Katarzyna Twardosz

Galeria zdjęć na Facebook-u Powiatu - kliknij tutaj.

sredniawski2021 (2)
sredniawski2021 (3)