akademia puchatkaMiło nam poinformować, że nasza szkoła zrealizowała w tym roku szkolnym ogólnopolski program wychowawczy pt. „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

 

Celem tej akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program ma uświadamiać uczniom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, w szkole, na drodze oraz w Internecie. Uczy również odpowiedniego zachowania w sytuacjach dla nich niecodziennych i trudnych.

 

Z naszej szkoły w programie wzięło udział 48 pierwszoklasistów. Od listopada dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o opracowane pod względem merytorycznym i metodycznym materiały edukacyjne.

 

Podsumowaniem uczestnictwa w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka” był udział uczniów w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie rozwiązywanym online. Każdy pierwszoklasista otrzymał Dyplom, a szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w XII edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom dużej wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że będą ją każdego dnia wprowadzać w życie.

 

Koordynator projektu mgr Magdalena Kocur

Wychowawca klasy I a mgr Edyta Baranek

 

akademia puchatka

Back to top