biblioteka2Czas epidemii, gdy wiele tygodni spędzaliśmy w domu, a ilość atrakcji była ograniczona, okazał się idealnym momentem na... czytanie.

Chwila z książką nie tylko poszerza wiedzę, rozwija wyobraźnię, uczy mądrze postępować, poprawia ortografię. Korzyści z czytania jest oczywiście wiele. Ale najważniejsza to po prostu miło spędzony czas.

Uczniowie klasy pierwszej: Kajetan Adamów i Florian Adamów wzięli udział w konkursie "Książki bez kwarantanny" organizowanym przez portal bibliotekainspiracji.pl, który na co dzień zajmuje się promowaniem czytelnictwa. Naprawdę warto zajrzeć na tę stronę, bo jasno i płynnie prowadzi przez gąszcz literatury dziecięcej i pomaga wybrać książki wartościowe, ciekawie zilustrowane, napisane piękną polszczyzną.

Chłopcy nagrali filmiki, w których polecali ulubione książki. Ich zmagania zostały docenione i nagrodzone... książkami. Pierwszoklasistom gratulujemy, a zainteresowanych dobrymi lekturami zachęcamy do obejrzenia krótkich nagrań oraz do odwiedzenia biblioteki oczywiście. Pamiętajcie też o portalu bibliotekainspiracji.pl

Linki do filmów:

Link 1 – KLINIJ TUTAJ.

Link 2 – KLINIJ TUTAJ.

Link 3 – KLINIJ TUTAJ.

Serdecznie gratulujemy! :)

 

Back to top