wycieczka3klasy 125 września 2023r. uczniowie klas 3a i 3b wybrali się na wycieczkę do Parku Edukacji Globalnej – Wioski Świata w Krakowie. Tam przenieśli się w niezwykłą podróż, zwiedzili sześć osad z różnych części świata. W “Wioskach świata” zobaczyli peruwiańską chatę, tradycyjną chatę z Ghany, indiański namiot tipi, igloo z Antarktydy, dom na palach u Papuasów i mongolską jurtę. Mieli możliwość spotkać ludzi, którzy pracowali w tych rejonach świata, obejrzeć eksponaty i fotografie.

Podczas warsztatów „DZIEŃ Z ŻYCIA W AFRYCE” oraz „ARKTYCZNA PRZYGODA” uczniowie poznali tajniki życia w poszczególnych wioskach. Mieli możliwość zaznajomienia się z życiem w ghańskiej wiosce. Dowiedzieli się jakie są codzienne obowiązki ich rówieśników, z czego dzieci w Ghanie robią zabawki, skąd się bierze czekolada i jak wyglądają lekcje w szkole pod drzewem. Natomiast podczas „Arktycznej przygody” zaznajomili się z fascynującym obliczem Arktyki – klimatem, przyrodą oraz obyczajami jej niezwykłych mieszkańców. Uczniowie rozwiązywali zadania umysłowe i sprawnościowe.

Był czas na odpoczynek i możliwość zakupów w misyjnym sklepiku. To była niezwykła podróż połączona z wyśmienitą zabawą!

Edyta Jochymik

Barbara Kaperek