umiem plywacKolejny raz nasza szkoła przystąpiła do Projektu Powszechnej Nauki Pływania "Umiem pływać", który jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I - III w całej Polsce i jest dofinansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Zajęcia rozpoczęły się 28 marca 2023r. i potrwają do 20 czerwca 2023 r. na Krytej Pływalni Aquarius w Myślenicach.

Uczniowie, z klasy II pod okiem instruktora oswajają się z wodą, poznają podstawowe umiejętności pływania oraz dbają o swoje zdrowie. Wspólne zabawy w wodzie dają im wiele radości, uczą też współpracy i zdrowej rywalizacji. Zajęcia na basenie to nie tylko nauka pływania, ale przede wszystkim wielka frajda z uprawiania sportu oraz kształtowanie nawyków aktywnego spędzenia wolnego czasu. Projekt „Umiem pływać” umożliwia uczniom rozbudzenie zainteresowań sportowych, kształtując w nich potrzebę ruchu w czasie wolnym od obowiązków szkolnych.

Życzę uczestnikom projektu, by na basenie poczuli się jak ryba w wodzie! :)

Opiekun

Edyta Jochymik